çin topu, tibet atomu Ürün Görseli

Ereksiyon sorunu nasıl çözülür?

Ereksiyon bir diğer adıyla sertleşme. Ereksiyon problemi psikolojik veya ruhsal bir problem olabilir. Sertleşme seviyesine ulaşamama problemi ya da bu sertleşmeyi devam ettirememe sorunu olarak adlandırılabilir. Kısırlıkla bir alakası bulunmamaktadır. Ereksiyon problemi yaş olarak 40’tan sonra görülmeye başlanır.

Çok sık rastlanan bir durum olan ereksiyon problemi 40’lı yaşlarda herhangi bir ciddi hastalıktan sonra meydana çıkmaktadır. Bu durumun devamlılığı söz konusu olduktan sonra ise doktora başvurmak gerekiyor. Diyabet, kalp, tansiyon, depresyon gibi hastalıklarda ilaç kullanıldığında sertleşmeye etki yapmaktadır. Bu tip ilaçlar vücudu yormakla birlikte cinsel performansı da etkilemektedir.

Ereksiyon probleminin bazı sebeplerinde karşı cinsin de rolü büyüktür. Çünkü penis düz kasının sertleşmeye girebilmesi için koku, görüntü, dokunma gibi yetilere ihtiyacı bulunmaktadır. Beyin bu sinyalleri alıp penisi harekete geçirir penisi hazır hale getirir. Kadın bu uyarıcıları gönderebilmesi için erkeği biraz cezbetmesi gerekiyor. Sertleşmenin oluşabilmesi için beynin penis içerisindeki ereksiyon halkalarına ulaşması gerekiyor. Bu halkalara gelen sinyaller penisi uyarıcı harekete geçiriyor.

Sertleşmenin bazı gerekçeler sonucunda oluşmaması üç farklı neden bağlıdır. Psikolojik, fiziksel ve de psikolojik ve fiziksel nedenler. Psikolojik nedenin hammaddesi stres ve endişe kaybıdır. Erkek cinsel olarak aktif bir rol içerisindeyken birden yardımcı role geçiş yapmışsa bu durum korkutur. Kendine güvenmeme korkusu yaşar. Fiziksel olarak ise cinsel bazı hastalıklar başlangıcında olabilir. Mesela damar hastalıkları sertleşmenin başlıca sebeplerinden olabilir. Damarların kalınlaşması veya genişlemesi durumunda erken boşalma gerçekleşir. Erkek bu durumdan rahatsızlık duyar. Kendini iş görmez olarak görebilir. Bir diğeri sinir hastalıkları olabilir. Kasların gevşemesi sonucu beyinden penis düz kaslarına giden sinyallerin zayıflaması ereksiyon problemi yaratır. Şeker hastalığı ise hem fiziksel hem sinirsel olarak vücudu cinsel bakımdan yıpratır. Bu tür hastalıklarda ilaç kullanımı penisi uyarıcı sinyallerden uzak tutar. Bir de hormonal bozuklar ereksiyonu geciktirir. Ama bu hormal bozukluk her cinsel ilişkinin başarısız olacağı anlamına gelmez. Hormon eksikliğinin vermiş olduğu bazı rahatsızlıkların penis içerisindeki testislere uyarıcı sinyalin gecikmesiyle problem yaratmaktadır.

Ereksiyon problemi yaşadığınızı doktor kontrolü altında tespit edilebilir. Bazı testlerden geçmek gerekiyor. Diyabet, kalp ve tansiyon testlerinden sonra doktorun vereceği raporlar doğrultusunda anlaşılır hale gelir. Tedavi olunması durumunda kendinizi ve partnerinizi mutlu etmeniz kaçınılmazdır. Bazı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ağız yoluyla, penis içerisine enjeksiyon uygulanmasıyla, vakum cihazına bağlamakla ve de penis protezi yoluyla dört tedavi yöntemi uygulanabilir. Tabiki bu yöntemlerin kesin sonuçları yoktur. Sadece sertleşme seviyesine çıkarmaya yardımcı olur. Belli aşamaları bulunmaktadır. İlk olarak ağız yoluyla alınan ilaçlarla başlanır. Vakuma bağlanarak devam eder. Penis içerisine uygulanan enjeksiyonun yetersizliği kabul edilirse son olarak ameliyatla penis protezi uygulanır.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )