çin topu, tibet atomu Ürün Görseli

Ginseng Nedir

Ginsengin kullanım alanları

Latince ismi Amerikan ginsengi olarka panax quinquefolius dur kore ginsenginin ismi ise panax ginseng olarak geçmektedir. Ginsengin halk arasında söylenen bir şeydir. Normalde botanik alanda kullanılan ismi panaxdır. Yunanca olarak tam iyileşme anlamına gelen panacea söz öbeğinden üretilmiştir.

Bu bitki uzun yıllardır özellikle uzak doğuda çeşitli sorunların tedavisinde alternatif tıp yöntemi olarak kullanılmaktadır. Kazık köklü bir bitkidir ve çok yıllık bitkiler sınıfında yer almaktadır bitki 8 10 yaşına geldiği zaman köklerinin çapı yaklaşık olarak 12 cm ve üzerinde ki boyutları bulabilmektedir. Bitkinin rengi kırmızı veya beyaz renklerde olabilmektedir.

Çatallı bir kök yapısına sahiptir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde yani çin Japonya kore gibi ülkelerde ilaç olarak kullanılmaktadır. daha çok o bölgelerde yetiştirilmektedir. Her alanda kullanılan ginseng enerji verici etkilerinden dolayı multi vitamin ürünlerinde enerji vermesi için kullanılabilmekteyken bazı cinsel sağlık ürünlerinin içerisinde de bulunmaktadır. Bununla birlikte el kremleri sabunlar ve diğer bir çok üründe de bulunabilmektedir.

Red_ginseng

Özellikle içeriğinde d vitamini grubundaki vitaminleri barındırmaktadır. Çin tıp dünyasının en meşhur ve en ok kullanılan bitkileri arasında yer almaktadır.

Ginsengin geleneksek kullanım alanları ise afrodizyak etkilerinden dolayı kadınlar için üretilen cinsel sağlık ürünlerinde, besleyici uyarıcı özelliği 2. Tip diyabet tedavisinde kullanılabilmektedir.

Tüm bunlarla birlikte en çok kullanım alanı erkeklerde meydana gelen iktidarsızlık tıp dilinde erektil disfonksiyon rahatsızlığında ağız yolu ile alınarak kullanılmaktadır. ginseng içeriği enerji içeceklerinde de kullanılabilmektedir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )